Bohemia patchwork klub

Bohemia patchwork klub byl založen v roce 2006 v Praze jako občanské sdružení s cílem sdružovat osoby se zájmem o ruční práce.

Hlavní činností klubu je propagace a popularizace patchworku a dalších textilních technik. Za tím účelem se členky pravidelně scházejí jak na pravidelných setkáních celého klubu, tak v malých sekcích, které se zabývají buď klasickými patchworkovými technikami nebo art-quiltem.

Klub organizuje kurzy a výstavy, členky klubu vystavují na mezinárodní výstavě patchworku Prague Patchwork Meeting, která se koná od roku 2006 pravidelně na jaře v Praze ve Wellnes HOTEL STEP**** a dále na výstavách patchworkových klubů v České republice i v zahraničí.

Kolekce art–quiltů, které jsou zpracovány na téma materiálů, jsou již pátým rokem vždy jako ucelený projekt vystavovány na mezinárodní výstavě Festival of Quilts v Birminghamu v Anglii. Např. kolekce s názvem: Látky barvené rzí, Krajka, Vlna, Hedvábí a Len vzbudily vždy zasloužený ohlas. Pravidelně je také tato kolekce vystavována na výstavě FOR DECOR na Výstavišti v Letňanech.

Uznáním toho, jak rychle se český patchwork rozvíjí, bylo v roce 2012 pozvání na výstavu Carrefour Européen du Patchwork v Saint Marie aux Mines ve Francii, kde členky klubu měly možnost předvést svoji tvorbu. V letech 2013 a 2014 na této mezinárodní výstavě úspěšně předvedly svoji tvorbu v samostatných expozicích Jana Haklová na téma „Mosty“ a Jana Štěrbová na téma „Červená“.

bližší informace o činnosti Bohemia patchwork klubu můžete získat na adrese:
bohemiapatchwork.cz