Výstavy v Západočeském muzeu v Plzni a v Rokycanech

V Plzni a v Rokycanech jsou v současné době tři velmi zajímavé výstavy, vypravte se na výlet do Plzně a Rokycan !

Kdepak je ta hlava, která klobouk nosila

To je název výstavy paní Vlasty Šuhajdové, která vystavuje v Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech klobouky historické i současné a pokouší zároveň nastolit otázku, kam se ubírá kloboučnické řemeslo v současné době a proč nošení klobouků není v České republice běžnou záležitostí, jako tomu bylo např. v první polovině 20. století. Na video k výstavě se můžete podívat níže.

Výstava trvá do: 16. 2. 2025

Umění šperku v Orientu

Unikátní výstava představuje šperky z rozsáhlého území indického subkontinentu, Indonésie, Nepálu, Tibetu, Střední Asie, Mongolska a Sibiře až po Blízký východ, Arabský poloostrov, severní Afriku a země Balkánského poloostrova. Výběr předmětů, z nichž většina nebyla dosud veřejnosti představena, pochází ze sbírky Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, Západočeského muzea v Plzni a soukromé sbírky. Výstava trvá do: 2. 2. 2025

Výstava trvá do: 16.2.2025

Výstava: Mistři tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje (2017 – 2024) v Národopisném muzeu Plzeňska

Celostátní titul „Nositel tradice lidových řemesel“  je dělovaný každoročně již od roku 2001. Titul a s ním spojené ocenění uděluje Rada Plzeňského kraje osobám s trvalým pobytem na území Plzeňského kraje dle doporučení pětičlenné odborné komise a na základě nominací, shromažďovaných Vlastivědným muzeem Dr. Hostaše v Klatovech.

Výstava trvá do: 5. 10. 2025 a některé vystavené výrobky je možné zakoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *